Jak vybrat vhodnou filtraci pro úpravu vody?

Ta správná filtrace vody se vybírá podle rozboru vody. Bez rozboru vody se nedá navrhnout chemická úpravna vody, která by odstraňila například nadlimitní železo, mangan, dusičnany či tvrdost vody.

Proč vodu upravovat? Vysoká tvrdost vody například zvyšuje náklady ohřátí vody v bojleru až o 60% a to není málo. Dále ničí veškeré spotřebiče a sanitární techniku.

Odstranění železa a manganu

Nadlimitní množství železa se projevuje rezavým zákalem a sedimentem, který se může ukázat až po delší době a nebo po ohřevu vody. Nemusí to být vždy díky geologickému podloží, ale vyskytovat se může. Železo způsobuje žašpinění prádla, sanitárního zařízení i dalších nádob na vodu. Slouženiny železa se monou usazovat v trubkách a ucpávat přívody do praček WC, bojlerů, apod. Voda zapáchá po železe.

Železo často doprovází mangan. Projevuje se hnědočernou mazlavou hmotou "saze", které se usazují a "mastnými" skvrnami na povrchu vody.

Při odstraňování železa a manganu nesmí být voda kyselá, pH musí být vyšší než 8. Podle nadlimitního množství prvků ve vodě, se musí navrhnout na míru ta nejlepší úprava vody.

Dezinfekce vody

Dále by voda měla být bakteriologicky nezávadná. Podle vyhlášky hygienických požadavků na pitnou a teplou vodu, musí i teplá užitková voda určená k hygienickým potřebám být bakteriologicky nezávadná. Toho lze docílit pravidelným vychlorováním studny, dle návodu na činidle nebo za pomoci dávkovacího čerpadle, které pravidelně díky impulsům dávkuje do vody dezinfekci.  Pro osoby citlivé na chlorovanou vodu je možnost dezinfekce vody za pomoci UV lampy, která svým zářením hubí bakterie

 

Jak si máte vybrat nejvhodnější filtraci vody? Kontaktujte naši firmu. Pomůžeme Vám se vším. Od rozboru vody po realizaci a následný servis.


Fotogalerie
příloha
příloha
příloha



úprava vody | filtrace vody | rozbor vody

Mohlo by Vás také zajímat: filtrnavodu.czúpravavody.eu